Вт. Мар 2nd, 2021

Новый Журнал

Свежий взгляд на меняющийся мир

Держгеокадастр лишає людей роботи заради схем?

Певно, уже кожен чув новину про те, що Верховна Рада України не прийняла у другому читанні законопроект №2194 «Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

А втім, не кожен знає про миколаївських героїв, які доклали чималих зусиль, аби зірвати голосування Артема Чорноморова, голову підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та Гайду Олександра, голову підкомітету з питань інновацій та інфраструктури в сфері агропромислового комплексу Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Одразу виникає логічне питання: навіщо це їм? Відповідь досить проста — корупційні зв’язки з начальником Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області Олегом Колесніком, простими словами — дерибан земель біля берегів Чорного моря та в межах заповідників. Загалом алгоритм дій досить простий: за дорученням Голови Держгеокадастру пана Романа Лещенка, Олег Колеснік нарізає земельні ділянки та збиває таксу, вищезгадані миколаївські герої в долі. Розцінки досить непогані: ділянка на берегу може сягати до 500000$, так Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області у місяць має прибуток ~300000$ — досить вагома підстава, аби не проголосувати за законопроект.

Щоб не бути голослівними, зосередимося на непоодиноких випадках повідомлень щодо протиправних дій О. Колесніка, які одностайно та на постійній основі ігноруються керівництвом Держгеокадастру.

Зауважте, усі ділянки зареєстровані з кодом цільового призначення 03.08 (для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування). Така реєстрація відбувалася нібито на підставі технічної документації з відновлення меж та заяв громадян із прикріпленими копіями сумнівних Державних актів, датованих 29 грудням 2012 року. Будь-яких відомостей щодо їхньої реєстрації нема, адже Книга реєстрації державних актів та інші примірники державних актів в управлінні Держгеокадастру відсутні загалом. Здається, це очевидна підстава, аби почати сумніватися у їхній дійсності.

Рухаємося далі: номери та серії бланків державних актів, взагалі непритаманні Березанському району та використовувались під час проведення безоплатної приватизації у 2008- 2011 рр. Це вказує на те, що ні дозволів на відведення земельних ділянок, ні проектів землеустрою, які б передували видачі державних актів у 2012 році — не існує взагалі.

Завдяки безпідставноиу виправленню помилок, реєстратори систематично переміщували, змінювали площі, кадастрові номера та координати поворотних точок вищевказаних земельних ділянок. Під час внесення відомостей до Національної кадастрової системи, реєстратори надавали інформацію щодо площ земельних ділянок з перевищенням норм безоплатної приватизації, передбаченої ст. 121 Земельного кодексу України у випадках реєстрації земельних ділянок з цільовим призначенням для індивідуального дачного будівництва. Окрім цього у більшості випадків реєстрації земельних ділянок, відсутнє передбачене законодавством погодження із центральним органом виконавчої влади та державна землевпорядна експертиза.

Читайте также: Рада хоче заборонити українцям пересилку алкоголю в міжнародних відправленнях

Ще одним не менш яскравим прикладом корупційних дій Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області є надання дозволів щодо відведення земельних ділянок у власність громадянам (для ведення особистого селянського господарства) на землях водного фонду Коблівської сільської ради Березанського району. Серед їхнього переліку, станом на 1 грудня 2020 року до Державного земельного кадастру внесено відомості про земельні ділянки з такими кадастровими номерами: 4820982200:12:055:0159, 4820982200:12:055:0160, 4820982200:12:055:0161, 4820982200:12:055:0163. Також попит мають земельні ділянки, розташовані на території лісового фонду урочища «Рибаківка» Березанського лісництва ДП «Очаківське ЛМГ» Рибаківської сільської ради (Коблівська ОТГ) Березанського району. До того ж деякі ділянки вже мають накази про дозвіл на розробку проектів землеустрою.

До речі, стосовно дозволів на розробку проектів землеустрою: тут також напрацьована своя система. Надання таких дозволів відбувається шляхом прийняття одного наказу з додатком на кількох осіб. Як приклад — накази від 01.12.2020 р №13503-СГ (6 осіб у додатку), №13507-СГ (3 осіб у додатку) тощо. У самому наказі кількість заявників не вказується, тож, за потреби додаток можна редагувати на власний розсуд, наприклад, підкладати будь-який додаток з будь-якими прізвищами під потрібний наказ.

Водночас учасники АТО у 90% випадках звернень отримують відмови у наданні дозволу та навіть у затвердженні погоджених проектів землеустрою.

Загалом ситуація у Головному управлінні Держгеокадастру у Миколаївській області досить непогана, звісно, лише для його керівництва, а також керівництва центрального апарату, чого не скажеш про звичайних головних спеціалістів, які у зв’язку з останніми подіями лишилися без роботи.

По материалам:  https://antikor.com.ua