Пт. Мар 5th, 2021

Новый Журнал

Свежий взгляд на меняющийся мир

Сергій Бабак має «темні плями» у біографії?

Сергій Бабак – далеко не остання людина в команді Володимира Зеленського. Йому пророкували посаду міністра освіти, але, вочевидь, звинувачення у плагіаті та некомпетентності завадили посісти крісло в уряді. Тим не менше, без посади Бабак не залишився. Зараз він очолює освітній комітет ВРУ.Біографія Бабака вкрита «темними плямами», про які варто знати кожному. Особливо тим, хто в тій чи іншій мірі дотичний до вітчизняної освіти.

Плагіатор року

Очільник парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак – автор понад 60 наукових робіт. Але далеко не всі вони є результатом його клопіткої роботи.

Наприкінці травня 2019 року доктор філософських наук, професор Тетяна Пархоменко звинуватила Бабака в плагіаті. За її даними, принаймні в одній із публікацій за темою докторської дисертації Бабака був плагіат зі статті російського студента Олександра Данилова.

Читайте также: Зеленский подписал важный для украинских водителей закон
Минулого тижня історія з плагіатом Бабака отримала продовження. Голова освітнього комітету очолив рейтинг плагіаторів 2019 року за версією групи вчених «Дісергейт», які провели церемонію «Академічна непридатність-2019».

«Історія з плагіатом Бабака почалася ще три роки тому, восени 2016 року, коли в декількох групах в фейсбуці, де присутні вчені, з’явилася інформація про плагіат в його публікації з роботи російського студента. Копнули глибше, і навесні з’явилося викриття, що Бабак і в докторській дисертації запозичив чужі тексти», – розповіла кандидат економічних наук Світлана Вовк.

Наразі вчені очікують на реакцію партії «Слуга народу» і на відповідні заходи щодо порушника академічної доброчесності.

«Підрахуй» вчительських зарплат

Ні-ні, це не Сергій Бабак обіцяв вчителям місячну зарплату у розмірі чотирьох тисяч доларів. Але відповідні підрахунки він називав «абсолютно реальними».

Під час президентської виборчої кампанії Бабак входив до штабу експертів Володимира Зеленського. Він відповідав за освітній напрямок. 14 березня 2019 року, на одній із нарад у штабі Зеленського Бабак назвав «абсолютно реальними» розрахунки експерта штабу Олександра Чубатенка про те, що для зарплат учителям на рівні чотирьох тисяч доларів на місяць достатньо виділяти з бюджету 200 мільйонів доларів.

Бабака звинуватили у некомпетентності – співзасновниця ГО «Смарт освіта» Іванна Коберник порахувала, що для цього потрібно 24 мільярди доларів на рік. Бабак визнав помилку і пояснив її тим, що зустріч «із запрошеними експертами тривала близько години, і ці слова стосувалися іншого питання».

Сергій Бабак

Жахлива некомпетентність майбутнього «слуги народу» забулася. А через півроку він очолив освітній комітет Верховної Ради.

Син корупціонера

Профнепридатність Бабака – далеко не найбільший його гріх. У біографії народного депутата є дещо куди жахливіше, за що він мав би понести не лише моральну відповідальність перед виборцями, але й кримінальну.

Сергій Бабак – син колишнього ректора Національного авіаційного університету Віталія Бабака. Батько Бабака очолював університет дев’ять років, а у 2007 році зі скандалом покинув займану посаду.


Віталій Бабак

Причиною звільнення Віталія Бабака стала непересічна корупція, яку він розвів у НАУ. Схеми, організовані ректором і його рідними, принесли сім’ї Бабаків захмарні статки.

Ось що 12 років тому писали про нерухомість і рухомість Віталія Бабака:

«<…> у ректора НАУ з’явилися:

1. Величезна розкішна квартира в центрі міста з видом на Ботанічний сад університету ім. Т.Шевченка (вул. Вєтрова, 11, кв. 41). Її вартість за найскромнішими підрахунками складає 1,5 мільйона доларів. Як ви думаєте, вона куплена за зарплату? До речі, зарплата ректора НАУ всього 1 600 грн. Правда, у Бабака зарплата була більшою. Він встановив собі надбавки в максимальному розмірі, отримував чимало доплат за всіма господарськими договорами, довівши свою зарплату до 100 тисяч гривень в місяць. Багато, але для квартири замало.

2. Заміський будинок з відкритим басейном і обслуговуючим персоналом на ділянці площею 0,4 га на березі великого озера (біля села Мироцьке).

3. Особняк у Києві в одному з найпрестижніших районів міста (Пуща-Водиця) із зимовим садом, критим басейном і цілодобовою охороною на ділянці площею 0,3 га. Допитливі можуть поцікавитися, яка вартість 1 сотки землі в такому благословенному місці. І отримавши відповідь, зрозуміють, що тільки сучасні інтелектуали можуть собі це дозволити, будучи паралельно ректорами НАУ і депутатами Київради (щоб отримати посвідчення депутата Бабак примусово відправляв на агітацію студентів і викладачів, здійснював фальсифікації).


Будинок Віталія Бабака у Пуща-Водиці

Будинок Віталія Бабака у Пуща-Водиці

4. Заміський будинок у Франції, який знаходиться в 43-х км від Парижа.

5. Розкішні автомобілі, які змінювалися щороку.»

До речі, про автомобілі тодішнього ректора НАУ преса повідомляла, що їх у нього було одинадцять.

«Адвокати» Сергія Бабака, звичайно, можуть сказати, що син за батька не відповідає. Але не в цьому випадку. Справа у тому, що чинний народний депутат був співучасником злодіянь батька-ректора.

Якщо коротко, то суть корупційних схем Віталія Бабака полягала в наступному. Очолюючи НАУ, він створив так званий благодійний фонд і дві фірми. Фондом керувала дружина ректора. Фонд займався тим, що збирав зі студентів стаціонарної форми навчання внески у розмірі 50% від вартості навчання. Сину ректора Сергію Бабаку дісталися фірми, які отримували від «заочників» 30% оплати за навчання.

Детальніше про оборудки сімейства Бабакових ЗМІ писали (мовою оригіналу):

«Был придуман семейный подряд! Все очень просто, а значит и гениально. Как уже теперь всем известно, через благотворительный фонд, во главе которого стояла жена ректора Плосконос, а когда запахло жареным, ее быстренько сменил племянник Пономаренко, за последние два года было прокручено 46 млн. грн. бюджетных средств, которые внесли в фонд в размере 50% от стоимости обучения все студенты стационара.

Но родственников у ректора много, нужно задействовать всех. А ведь в университете есть еще и заочники, нужно их тоже охватить заботой. Заочников в НАУ много, поэтому денег они тоже приносят много.

И была придумана еще одна схема. Создана фирма, которая будет заниматься привлечением студентов для обучения на заочной и дистанционной формах, а университет ей за такие праведные труды будет отчислять 30% стоимости обучения каждого студента заочной и дистанционной формы обучения. Посчитайте, какие суммы уходили туда. Естественно, такой Клондайк кому попало не отдашь, поэтому было специально создано ООО «Современные технологии образования», зарегистрированное по адресу: г.Киев, ул. Рейтарская, 19-б, основателем которого стал сын ректора — Сергей Бабак. В этом ООО было всего два сотрудника — начальник и бухгалтер, а больше и не нужно, ведь главная функция — отмывка денег. Все бы хорошо, да возникла маленькая сложность, уж больно большие суммы должен был платить университет этой фирме, без тендера это делать нельзя.

Но ведь если нельзя, а очень хочется, то можно не только Жванецкому, но и Бабаку тоже. И тендер был проведен. Его участниками стало две фирмы. Одна из них, естественно, упомянутое ООО «Современные технологии образования», а вторая — ООО «Евро Трейд Консалтинг», тоже зарегистрированное по уже известному адресу: г.Киев, ул. Рейтарская, 19-б, и основатель этой фирмы тоже нам знаком — да, это опять стал сын ректора — Сергей Бабак.

Как вы понимаете, созданный хорошо известный в тендерных кругах механизм «конкурентного круга» привел к тому, что кто бы ни победил в этом «соревновании», победила спаянная дружная семья Бабаков. И в очередной раз финансовый краник открылся. И потекло!»

До минулого Сергія Бабака є багато запитань, відповіді на які мають дати правоохоронці. А поки що Бабак, залишаючись одним з фаворитів Володимира Зеленського, продовжує опікуватися українською системою освіти, на якій навчився отримувати незаконні прибутки ще в часи ректорства свого батька.

Источник:  antikor.com.ua