Вт. Мар 9th, 2021

Новый Журнал

Свежий взгляд на меняющийся мир

Трагедія у російському Кемерові: екс-співвласника будівлі ТЦ затримали у Польщі

Екс-співвласника будівлі, у якій розташований торговельний центр «Зимова вишня» у російському Кемерові, затримали в Польщі. У 2018 році там сталася страшна пожежа.

Мова йде про бізнесмена В’ячеслава Вишневського, який був колишнім генеральним директором «Кемерівського кондитерського комбінату», повідомляє Слідчий комітет Росії.

Читайте також: Масштабна пожежа охопила парк у центрі Запоріжжя: ледь не загорілася лікарня

Саме комбінат був власником приміщення, третій і четверний поверхи якого орендувала «Зимова вишня».

Завдяки вжитим заходам місцеперебування встановили – Вишневський затриманий у Польщі, тепер опрацьовується питання його екстрадиції,
– зазначають російські правоохоронці. 

Вишневського підозрюють у хабарництві. У 2016 він виїхав за межі Росії та сховався від слідства, після чого його оголосили в міжнародний розшук. Так, слідство встановило численні порушення під час будівництва будівлі й факти нехтування правилами пожежної безпеки з боку власника комплексу та його окремих працівників.

«Імовірно, що під час проведення перевірок і видачі документів, що підтверджували відповідність реконструйованої будівлі будівельним правилам і нормам, працівники Держбуднагляду на багато чого закрили очі», – пише слідчий комітет Росії. 

Що сталось у Кемерові?Пожежа у російському місті Кемерово у торговому центрі «Зимова вишня» спалахнула 25 березня 2018 року. За словами очевидців, не спрацювала ні сигналізація, ні система оповіщення. Відомо, що вогонь спалахнув у дитячій батутній кімнаті, куди хтось із дітей приніс запальничку. Станом на 27 березня, рятувальники виявили рештки всіх 64 загиблих, серед них – 41 дитина. Крім того, постраждали 79 людей. Слідчий комітет Росії вже висунув обвинувачення п’ятьом затриманим у справі щодо пожежі.